Witaj w Dako Klub!

Jeżeli chcesz profesjonalnie zadbać o swoje ciało, poprawić swój wygląd oraz samopoczucie albo może po prostu odpocząć redukując stres i napięcie codziennego dnia to dobrze trafiłeś!

learn more

Ćwicz Razem z Nami

W naszej ofercie znajdują się zajęcia dla każdego. Przyjazna atmosfera naszego klubu sprawia że ćwiczysz spokojnie.

learn more

Osiągnij Więcej

Dzięki naszej wykwalifikowanej załodze, bogato wyposażonej siłowni oraz przystępnym cenom możesz szybciej niż myślałeś osiągnąć swoje cele.

learn more

Fitness

 

CROSS TRAINING – to rewolucyjny trening wytrzymałościowo-siłowy, zmieniający tradycyjne postrzeganie fitnessu i treningu. Oparty jest na ćwiczeniach nie tylko zróżnicowanych, ale też intensywnych, co pozwala na osiągnięcie doskonałej kondycji i formy ciała. Jedną z jego podstaw  jest koncepcja “ruchów funkcjonalnych” takich jak np.: przysiady czy martwy ciąg (podnoszenie dowolnego przedmiotu z ziemi), które uruchamiają szereg stawów przy każdej czynności. To bardzo wszechstronny, ogólnorozwojowy trening całego ciała kształtujący sylwetkę oraz cechy motoryczne takie jak siła, koordynacja ruchowa, zwinność, zręczność, moc, wytrzymałość, skoczność, szybkość oraz gibkość. W zależności od ćwiczeń, obciążenie stanowi ciężar własnego ciała lub sprzęt taki jak: sztangi, platformy, piłki lekarskie, kettlebells, piłki gimnastyczne, liny oraz cały wachlarz przyrządów do treningu funkcjonalnego. Cross Training to zabawa, radość ruchu i nauki ciągle nowych elementów, sportowe wyzwania i przełamywanie barier.

TOTAL BODY INTERVAL - zajęcia wydolnościowe, bardzo intensywnie spalające tkankę tłuszczową, budowane są na zasadzie zmienności intensywności wysiłku. Z najnowszych badań wynika, że trening interwałowy spala tłuszcz skuteczniej niż tradycyjny trening aerobowy. Po takich zajęciach i jeszcze przez długi czas po ich zakończeniu ma miejsce podwyższone czerpanie energii z tkanki tłuszczowej, czyli jej spalanie – nawet do 24 godzi po treningu. Bardzo ważne jest zróżnicowanie tętna występujące podczas tego treningu. W momencie wytężonej pracy może się ono zbliżać do wartości maksymalnej, podczas gdy w spokojniejszych momentach obniża się do 120 – 140 uderzeń serca na minutę. Jest więc to trening bardzo intensywny, stanowiący dla organizmu silny bodziec.

TRENING OBWODOWY – zajęcia są kombinacją ćwiczeń interwałowych, wytrzymałościowych, siłowych, koordynacyjnych wykonywanych w grupie pod dyktando prowadzącego zajęcia. To doskonały sposób na efektywne spalanie tkanki  tłuszczowej, zwiększenie wydolności i wytrzymałość organizmu, szybkości i siły oraz wzrost ogólnej sprawności fizycznej. Na zajęciach grupa staje się jedną drużyną. Najważniejszy jest postęp i wzajemna motywacja do pokonywania zmęczenia i jeszcze większego wysiłku. To znakomita forma zajęć dla osób, które lubią, gdy trener wyciska z nich siódme poty.

CARDIO ODCHUDZANIE (TRIO) – zajęcia, podczas których trzy części lekcji idealnie uzupełniają się w efektowną całość: aerobic cardio – proste sekwencje wykonywane w sposób interwałowy, bardzo intensywny trening cardio, lepsze, skuteczniejszego spalanie tłuszczu, tone – ćwiczenia wzmacniające na górną partię ciała z użyciem przyborów lub bez. Dzięki treningowi TRIO wzrasta wydolność tlenowa organizmu, rzeźbimy nasze ciało, a także szybciej spalamy tkankę tłuszczową.

AEROBOX – Aerobox zawiera w sobie elementy tradycyjnego fitness’u oraz elementy rozmaitych technik sztuk walki, m.in. takich jak karate, tae-bo, kickboxingu, czy boksu. Lekcje aeroboxu charakteryzuje umiejętnie połączony zestaw ciosów i kopnięć. Ta forma zajęć pozwala nie tylko spalić zbędne kalorie, ale również doskonale wyrzeźbić sylwetkę i wzmocnić mięśnie różnych partii ciała. Praca rąk świetnie kształtuje ramiona, talię i mięśnie brzucha. Kopnięcia także angażują mięśnie brzucha, podobnie jak pośladków, ud i łydek. Konieczność utrzymywania prawidłowej postawy poprawia stabilizację kręgosłupa. Ćwiczenia dynamiczne przeplatają się ze statycznymi, doskonale wpływającymi na równowagę.

 ZUMBA – to połączenie tańca i aerobiku zainspirowane latynoskimi rytmami. Zajęcia składają się z szybkich i wolnych rytmów, stosowane kroki taneczne są łatwe do wykonania i prowadzą do rzeźbienia sylwetki: pośladki, nogi, dolne partie pleców, brzuch i ramiona. Zumba to świetna zabawa i efektywność!

 

BPU – (Brzuch, Pośladki, Uda) zajęcia, w trakcie których praca skoncentrowana jest na dolnych partiach ciała, idealne dla tych, którzy pragną mieć płaski brzuch, smukłe uda, jędrne pośladki. Trening składa się z rozgrzewki w prostym układzie choreograficznym i części ćwiczeń modelujących, które bardzo korzystnie wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej. Wykonywane ćwiczenia wzmacniają również miejsca, w których pojawia się cellulit.

BODY SHAPE – kompleksowy trening wzmacniający, ogólnorozwojowy, ukierunkowany na wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych poprzedzony rozgrzewką w formie prostego układu choreograficznego. Trening z małymi obciążeniami (hantle, gumy, stepy). Profesjonalnie dobrane, różnorodne ćwiczenia pomogą ci osiągnąć wymarzoną, wymodelowaną sylwetkę.

TBC – (Total Body Conditioning) zajęcia wzmacniające i ujędrniające wszystkie grupy mięśniowe oraz poprawiające kondycję fizyczną. Obejmują kompleksowy zestaw ćwiczeń bez lub z użyciem przyborów (ciężarki, gumy, stepy). Składa się z dwóch części – mocnej rozgrzewki oraz części wzmacniającej wszystkie partie mięśniowe.

FAT BURNING – trening o umiarkowanej intensywności nastawiony na bardzo efektywne spalanie tkanki tłuszczowej i podnoszenie wydolności fizycznej, składający się z części aerobowej o nieskomplikowanej choreografii pobudzającej procesy tlenowego spalania tkanki tłuszczowej oraz części modelującej pośladki, brzuch lub uda.

STEP&SHAPE – zajęcia mieszane na stepie, łączące trening wydolnościowy i kształtujący. Składają się dwóch części: część choreograficzna na stepie wzmacnia układ sercowo-naczyniowy pobudzając organizm do spalania tkanki tłuszczowej, część wzmacniająca zawiera ćwiczenia rzeźbiące i wyszczuplające wszystkie grupy mięśniowe: ramiona, klatkę piersiową, brzuch, nogi, pośladki, często z użyciem przyborów ( hantle, obciążniki ).

 

FIT BALL – głębokie wzmacnianie, równowaga. Zajęcia na piłkach (małych lub dużych). Trening wielowymiarowy pozwalający na wyrównanie napięć mięśniowych prawej i lewej strony ciała. Angażuje i wzmacnia mięśnie posturalne i głęboko położone odpowiedzialne za prawidłową postawę oraz pobudza system nerwowy.

PILATES – ten nieaerobikowy system ćwiczeń wymaga wysokiej koncentracji i skupienia, polega bowiem na wykonaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zasięgu. Poprzez prawidłowe wykonanie ćwiczeń możesz wysmuklić swoją sylwetkę, uzyskać płaski brzuch i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Mięśnie rozciągają się, wzmacniają i stają się bardziej elastyczne, przez co całe ciało odzyskuje sprężystość, poprawia się sylwetka, figura staje się smukła i młodzieńcza, a chód lekki i pełen gracji. Charakterystyczny dla metody Pilatesa jest także fakt, iż nie skupia się on tylko na mięśniach dużych i mocnych, ale wzmacnia też mięśnie małe i słabe, o istnieniu których często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy dopóki nie zaczniemy ćwiczyć.

STRETCHING – stretching czyli rozciąganie jest niezbędne do zachowania równowagi napięć mięśniowych. Mięśnie pracujące zarówno podczas treningów, jak i codziennego życia kurczą się, zmniejszają elastyczność. Również w pozycji siedzącej, tak nienaturalnej dla naszego ciała, dochodzi do przykurczy, które zaburzają prawidłową postawę ciała, często będąc przyczyną bólu. Aby temu zapobiec należy regularnie mięśnie rozciągać. Sprawia to, że wydłużają się one, zwiększa się ich elastyczność, zapobiegając uszkodzeniom włókien mięśniowych. Regularne rozciąganie zapobiega kontuzjom, wzmacnia ścięgna i więzadła, zwiększa zakres ruchu w stawach, jak również sprawia że ciało jest zwinne i elastyczne, co zapewnia koordynację pomiędzy różnymi grupami mięśni.

CELLULIT KILLER – celem tych ćwiczeń jest wzmacnianie miejsc, gdzie pojawia się cellulit. Najczęściej są to uda, pośladki, biodra, ale również ramiona, łydki ni okolice brzucha. Zajęcia dające rewelacyjne efekty w spalaniu tkanki tłuszczowej, rozbijaniu cellulitu,ujędrnieniu i wysmukleniu tych części ciała. Bardzo dynamiczna rozgrzewka poprzedza ćwiczenia wzmacniające wykonywane w różnym tempie i różnych pozycjach sprzyjających w walce z cellulitem. Regularnie podejmowany pomaga osiągnąć piękne i gładkie ciało. Średnia intensywność zajęć sprzyja uwalnianiu rozłożonego nierównomiernie w grudkach tłuszczu ujędrniając ciało, wysmuklając sylwetkę i pomagając w zwalczaniu “pomarańczowej skórki”.
POWER FIT – zajęcia na bazie treningu interwałowego, który polega na przeplataniu ćwiczeń na wysokim poziomie intensywności z treningiem o niskiej intensywności. Służy poprawie wydolności, ujędrnianiu ciała, a przede wszystkim stanowi skuteczne rozwiązanie w walce z nadmiarem kilogramów. Trening intensywny.

TABATA – intensywny trening który znacznie poprawia wydolność aerobową (tlenową) i anaerobową (beztlenową) w porównaniu do treningu o niskiej i średniej intensywności. Ćwiczenie w ten sposób pozwala spalić więcej tłuszczu niż tradycyjne ćwiczenia aerobowe ze względu na utrzymujący się jeszcze po zajęciach podwyższony metabolizm. Zasada jest prosta – ćwiczenie trwa 20 sekund a 10 sekund odpoczynek. Całość to 8 takich serii co łącznie daje 4 minuty. W ciągu 20 sekund pracy robi się tyle powtórzeń jednego ćwiczenia, ile tylko jest się w stanie: jak najszybciej i jak najwięcej nie zapominając o technice.
SPINALIS – autorska forma zajęć fitness nastawiona przede wszystkim na jakość wykonywanych ćwiczeń, bezpieczna dla osób z problemami z kręgosłupem, stawami, kobiet w ciąży czy seniorów. Podczas zajęć wzmacniamy mięśnie potrzebne do zachowania zdrowego kręgosłupa oraz stawów, ćwiczymy mięśnie głębokie, w tym dna miednicy jako profilaktykę nietrzymania moczu u kobiet. Dodatkowo rozciągamy mięśnie, których przykurcze powstałe głównie na skutek pozycji siedzącej, blokują wypracowanie prawidłowej postawy ciała. Zajęcia idealne dla osób, które chciałyby świadomie popracować nad swoim ciałem w sposób kompleksowy.
STEP – ćwiczenia aerobowe o wysokiej intensywności polegające na wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia o regulowanej wysokości. Zajęcia zawierają taneczne układy choreograficzne mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej, a przede wszystkim zwiększenie wytrzymałości organizmu. Główny nacisk położony jest na mięśnie ud i łydek. Ćwiczenia te nie są przeznaczone dla osób z problemami stawów kolanowych, skokowych oraz kręgosłupa.

Dako Professional

 • Kontakt

  Zapraszamy do naszych klubów:

  ul. Ugorek 10
  31-456 Kraków
  e-mail: [email protected]
  (12) 413 67 50

  ul. Majora 12A
  31-422 Kraków
  e-mail: [email protected]
  (12) 413 97 85 / wew. 33

 • Godziny Otwarcia

  Poniedziałek   8:00 - 22:00
  Wtorek   8:00 - 22:00
  Środa   8:00 - 22:00
  Czwartek   8:00 - 22:00
  Piątek   8:00 - 22:00
  Sobota 10:00 - 16:00
  Niedziela 10:00 - 14:00